Kraniosakrální terapie

Je to metoda, která zklidňuje nervovou soustavu, napomáhá hlubší relaxaci a tím regeneraci celého těla. Uvolňuje napětí z oblasti hlavy, zvyšuje prokrvení a tím i detoxikaci mozku. Člověk se myšlenkově pročistí a většinou pocítí novou vlnu životní energie. Tato terapie působí na zlepšení koncentrace, poruch řeči, projevů stresu a úzkosti, pozitivně působí i na lidi s autismem, hyperaktivitou, Crohnovou chorobou, epilepsií, roztroušenou sklerózou, Alzheimerem nebo pro toho, kdo prodělal zánět mozkových blan. Během aplikace Kraniosakrální terapie se uvolňuje serotonin, jehož působení má za následek pozitivní přístup k životu, nadhled. Zároveň se vyplavuje hormon dopamin, který dává našemu životu tzv. flow, zlepšuje soustředění a mizíkuje nepotřebné myšlenky. Celá procedura se provádí vleže, v pohodlném oblečení, trvá kolem hodiny a půl a zahrnuje úvodní rozhovor, 60 - 80 min.terapie a na závěr ještě necháme doznít účinky a popř. si popovídáme o zážitku.  Terapeut se přikládáním rukou naladí na tok mozkomíšního moku a pohyb kostí v těle. Každý člověk má zhruba 120- 170 ml mozkomíšního moku, kterému se ne náhodou přezdívá “tekutina světla”. Obsahuje totiž mnoho fotonů, tedy částic světla. Mozkomíšní mok proudí v oblasti hlavy, celou míchou, páteří až do kosti křížové, kde svým pohybem doslova prozařuje vše kolem. Celá terapie tedy mimojiné působí také na všechny čakry (energetická centra) v těle, které se ovlivňovaným tokem přirozeně harmonizují. Kraniosakrální terapie byla vyvinuta doktorem Wiliamem Garner Sutherlandem od roku 1900 do roku 1950. Dr. Sutherland byl první, kdo pohmatem objevil, že kosti lebky se pohybují a studoval rytmickou aktivitu tekutitn přes tkáně a jejich vliv na celé tělo. Kraniosakrální koncept je považován za jeden z významných objevů fyziologie člověka, také proto, že dokázal, že kosti lebky a celého těla se doopravdy i u dospělého člověka stále pohybují. Tento jev se nazývá tzv. dech života..

Kraniosakrální uvolnění blahodárně působí na celé naše tělo, mysl i emocionální složku. Doporučuje se absolvovat jednou za týden, ale i méně časté ošetření má hluboký účinek. Celkově se po této metodě budete cítit odpočatí, zregenerovaní, posílí se vaše zdraví a obranyschopnost a celkově se zharmonizují a urovnají ty oblasti ve vašem životě, které mají. Moc ráda tuto metodu provádím, protože vidím pěkně výsledky a mám skvělou zpětnou vazbu od klientů, což mě jen povzbuzuje předávat Kraniosakrální terapii dál.

Na tuto terapii by neměli jít jedinci, kteří prodělali mozkovou příhodu, trombózu, léčili se na onkologii, mají aneurysma, zvýšený nitrooční tlak, zánětlivá a infekční onemocnění. Pokud máte jakékoli zdravotní omezení nebo nejistotu, přineste na masáž potvrzení od svého lékaře, že můžete absolvovat kraniosakrální terapii.